عزیزی: تحقق اهداف بلند فرهنگی نیازمند زیرساخت های اقتصادی است


حضور ابراهیم عزیزی در شورای فرهنگ عمومی زرقان

 

عزیزی: تحقق اهداف بلند فرهنگی نیازمند زیرساخت های اقتصادی است

 

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در شورای فرهنگ عمومی زرقان حضور یافت.

ابراهیم عزیزی در این نشست که با حضور امام جمعه،فرماندار،شهردار و سایر اعضای شورا فرهنگ عمومی زرقان برگزار شد، اظهارداشت:فرهنگ یک موضوع مهم و محوری است که با اقتصاد و معیشت افراد نیز رابطه تنگاتنگ دارد و تا زیرساخت های اقتصادی شکل نگیرد نمی توان به توسعه فرهنگی نیز امیدوار بود.

او توسعه زیرساخت‌های استان را یک موضوع جدی عنوان کرد و بااشاره به اقدامات یک ساله مجلس گفت: امسال بودجه استان فارس به ۸۱۰۰میلیارد تومان رسید یعنی یک افزایش بیش از ۵هزار میلیارد تومانی که تنها ۱۲۰۰میلیارد تومان برای محرومیت زدایی اختصاص یافت.

عزیزی هدف گذاری روی پروژه‌های بزرگ و محرک همچون انتقال آب از خلیج فارس و تنگ سرخ بشار را بسیار مهم قلمداد کرد و گفت:با وزیر نیرو توافقی داشتیم که دو خط انتقال آب از خلیج فارس داشته باشیم که با اجرای خط دوم موافقت شد.البته مجموع این دو پروژه حدود ۴۰هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد.

او تصریح کرد: با اصفهانی ها نیز توافق شد عملیات انتقال آب از مسیر شیراز عبور کند که این مسأله نیز در بحث آب ضروری بود.

نماینده شیراز و زرقان همچنین گفت: تلاش داریم راه آهن شیراز اصفهان سریع السیر شود ونواقص ریل اقلید یزد نیز برطرف شود ضمن اینکه راه آهن شیراز بوشهر به مناقصه رفته است.

او خاطرنشان کرد: آزادراه شیراز اصفهان نیز برای تکمیل، حدود ۴هزار میلیارد تومان بودجه می خواهد و امیدواریم تا آذرماه قطعه ۷تمام شود که به دنبال این هستیم زرقان را نیز از طریق بزرگراه به این آزادراه متصل کنیم.

عزیزی تصریح کرد: به اعتقاد من در کنار قانون گذاری این مسائل مهم ما در استان است که باید با جدیت دنبال شود.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس در عین حال با اشاره به تلاش نمایندگان برای استفاده از ظرفیت های ملی نیز گفت: در انتخاب وزرا۳وزارتخانه  مهم نفت، راه و شهرسازی و کشور را علی رغم بداخلاقی ها ازآن فارس کردیم که این نیز در توسعه استان نقشی ارزنده خواهد داشت.

 

انتهای پیام/


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات