در انتخاب نیروها به دولت فرصت دهیم/حتی شده از خودمان بگذریم تا ساختارها کارآمد شوند


نماینده شیراز و زرقان در مجلس:

در انتخاب نیروها به دولت فرصت دهیم/حتی شده از خودمان بگذریم تا ساختارها کارآمد شوند

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: در انتخاب افراد برای پست های مدیریتی باید بدون عجله و قضاوت زودهنگام،  به دولت و ظرفیت های تصمیم ساز فرصت دهیم تا بهترین ها را گزینش کنند.

ابراهیم عزیزی در جمع اعضای ستاد آیت الله رئیسی در شهرستان شیراز و در پاسخ به سوالات حاضران در خصوص نحوه بکارگیری نیروها، با تاکید بر بکارگیری نیروهای شایسته و توانمند در بدنه دولت اظهار داشت: باید به دولت و ظرفیت های تصمیم ساز بدون عجله و قضاوت زودهنگام فرصت دهیم تا نیروهای توانمند و شایسته را مورد استفاده قرار دهند.

او در پاسخ به پرسش دیگری در مورد بکارگیری نیروهای خارج از استان در پست های مدیریتی استان فارس نیز گفت: بهتر است به جای تکیه بر نام افراد و مصادیق، روی توانمندی ها تکیه کنیم و ضرورتی هم ندارد که همه نیروهای انسانی خارج از استان را به داخل استان بیاوریم چراکه آنها در همان محلی که خدمت می کنند، یک ظرفیت برای فارس محسوب می شوند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمع کردن همه نیروهای انسانی در استان فارس معقول نیست اما اینکه باید نیروی انسانی کارآمد را به کار گرفت، حرف درستی است لذا نیاز است که یک بانک اطلاعاتی شکل گیرد.

عزیزی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مسائل مهمی در استان فارس است که در اولویت است، بر جذب سرمایه ها تاکید کرد و گفت: امروز به این پرسش مهم باید پاسخ داد که چرا صدها نفر از سرمایه گذاران بزرگ و کسانی که منشا تحولات عظیم اقتصادی بودند، از استان فارس رفته اند؟ به اعتقاد بنده این مساله مهم استان است.

نماینده شیراز و زرقان افزود: ما در یک اقدام به موقع، فضایی را در تهران فراهم کرده و برخی از این سرمایه گذارها را دور هم جمع کردیم چراکه معتقدم بازگرداندن اینها و جذب سرمایه ها، یعنی رونق اشتغال و مقابله با معضل بیکاری که مشکل نخست این روزهای کشور است.

عزیزی ادامه داد: متاسفانه به دلایل مختلف و سوءمدیریت ها، در طول سالهای گذشته منابع و توانمندی ها از استان فارس به استان های دیگر رفته است به طوری که برخی سرمایه گذاران استان فارسی که در برخی صنایع حرف اول را در کشور می زنند، امروز در استان های دیگر سرمایه گذاری کرده اند.

او با بیان اینکه اهداف توسعه ای استان را باید وسیع و عمیق دید، افزود: منطبق بر سند آمایش باید حرکت کرد و در این راستا همه مسائل استان را باید با هم دید نه اینکه برویم دنبال آب، آن وقت صنعت نداشته باشیم یا بلعکس لذا نیاز به یک حرکت هوشمندانه است.

نماینده شیراز و زرقان خاطرنشان کرد: در بکارگیری نیروها در بدنه دولت نیز با عجله قضاوت نباید کرد و به دولت و ظرفیت های تصمیم ساز  باید مهلت دهیم و حتی شده از خودمان هم بگذریم، این کار را باید کرد تا ساختارها کارآمد شوند.

عزیزی با بیان اینکه مهم ترین وظیفه جریان های انقلابی امروز  همکاری،حمایت و پشتیبانی از دولت سیزدهم است، تصریح کرد: ما به همه اهداف انقلاب با تلاش و کوشش خواهیم رسید اما باید هوشیار بود که در عین حال که شعار وحدت می دهیم، خود ما عامل تفرقه نشویم ضمن اینکه دولت نیز باید تلاش کند از جریان انقلابی حداکثر استفاده را ببرد و خود را بی نیاز از این جریان نداند.

او با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد نارضایتی و ناامیدی در مردم افزود: برخی مایل هستند در همین ابتدای کار پشیمانی و نارضایتی و ناامیدی ایجاد کنند و در پازل دشمن حرکت کنند لذا باید دقت کرد بحث های جناحی و سیاسی و درونی ما را از اهداف بزرگ باز ندارد.

انتهای پیام/


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات