دیدار اعضای مجمع نمایندگان فارس با معاون اقتصادی رییس جمهور


دیدار اعضای مجمع نمایندگان فارس با معاون اقتصادی رییس جمهور

عزیزی: پروژه های اولویت دار فارس به دولت معرفی می شود

نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات دیدار با دکتر محسن رضایی معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: قرار شد نمایندگان فارس پروژه های اولویت دار را جهت تسریع در اجرای آن به دولت معرفی کنند.

ابراهیم عزیزی در حاشیه دیدار اعضای مجمع نمایندگان فارس با دکتر محسن رضایی معاون اقتصادی رییس جمهور اظهارداشت: در این دیدار مسائل زیربنایی استان فارس توسط حاضران مورد بررسی قرار گرفت و با جزئیات به اطلاع معاون اقتصادی رییس جمهور رسانده شد.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی افزود: تلاش ما در این جلسه این بود که نشان دهیم استان فارس با توجه به ظرفیت های بسیاری که دارد، می تواند در حل مشکلات اقتصادی کشور نقشی ارزنده ایفا کند که مورد تایید جناب رضایی نیز قرار گرفت.

عزیزی خاطرنشان کرد: اگر دولت  کمک لازم را انجام دهد، برخی مصوبات روی زمین مانده استان فارس سریع تر اجرایی خواهد شد؛مصوباتی که متاسفانه در دولت قبل امکان عملیاتی شدن نیافت.

او همچنین به دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست اشاره کرد و گفت:  به اعتقاد ما استان فارس می تواند پل ارتباطی جنوب و شمال کشور باشد لذا تمام زیرساخت های مربوط به این موضوع مهم در حوزه ریل و راه و... را در این نشست مطرح کردیم.

نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: تاکید ما این بود که باید فارس را فرااستانی دید و به سرعت عقب ماندگی های این استان را در حوزه زیرساختی برطرف کرد.

عزیزی تصریح کرد: پیشنهاد دکتر رضایی نیز این بود که نمایندگان استان فارس پروژه‌های اولویت دار خود را به معاونت اقتصادی رئیس جمهور اعلام کنند تا یک برنامه عملیاتی موثر برای آن تعریف شود.

او هم‌چنین گفت: در این نشست پروژه های محوری و محرک استان فارس نیز که برخی از آنها در شرف تکمیل است مورد بررسی قرار گرفت تا منابع و امکانات لازم برای نهایی شدن آنها تخصیص یابد.

عزیزی در پایان با بیان اینکه نمایندگان فارس از همه ظرفیت های ملی برای پیشرفت استان فارس استفاده خواهند کرد، افزود: مجموعه نمایندگان استان فارس تلاش می کنند تا به دور از انفعال، با رایزنی و ارتباط موثر، خالق شرایط باشند لذا سعی خواهیم کرد از ظرفیت مجلس ودولت سیزدهم در این راستا به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم که دیدار مذکور نیز مصداق همین روحیه جمعی و نگاه به مسایل است.

 

انتهای پیام/

 


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات