بررسی دقیق برنامه وزرا توسط نمایندگان مجلس


نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد:

بررسی دقیق برنامه وزرا توسط نمایندگان مجلس 

 

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی برنامه های وزرای پیشنهادی در مجلس گفت: در بررسی صلاحیت وزرا، آنچه برای نمایندگان مهم است کارآمدی، سوابق روشن، برنامه های آنها برای مدیریت وزارتخانه متبوع، تخصص و روحیه جهادی و انقلابی وزرا است.

ابراهیم عزیزی در همین رابطه و در خصوص نحوه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی اظهار داشت: پس از معرفی وزرا نمایندگان در همان ساعات اولیه با بسیاری از وزرای معرفی شده جلساتی را داشتند تا ضمن آشنایی با برنامه های آنان، به بررسی صلاحیت های تخصصی و عمومی آنها بپردازند.

او تصریح کرد:  برنامه های وزرا به نمایندگان ارائه شده و این هفته نمایندگان نیز در کمیسیون های تخصصی خود به بررسی این برنامه ها خواهند پرداخت.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای مجلس کارآمدی وزرا مهم می باشد، افزود: نمایندگان مجلس به دنبال بهبود فضای مدیریتی کشور هستند و در این راه قطعاً به وزرایی رای خواهند داد که بتوانند در این راستا نقشی مهم ایفا کنند.

عزیزی تاکید کرد: به هر حال یک وزیر مسوول یک وزارتخانه است و در کل کشور مدیران بسیاری از طریق وی منصوب می شوند و این انتصاب ها اگر با انتخاب افراد کارآمد، شایسته و پاکدست  همراه شود، در حل مشکلات مدیریتی کشور نقش بسزایی دارد لذا نمایندگان با حساسیت ویژه و به دور از حواشی، این مساله را دنبال می کنند.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شخصی که وزیر می شود باید ضمن کارآمدی و تمام صلاحیت ها،  نیاز های به روز مردم را نیز درک کند و بداند در شرایط فعلی چه تصمیماتی را باید برای بهبود معیشت مردم و اقتصاد کشور اتخاذ کند.

عزیزی از ارتباطاتی با برخی نخبگان و مشورت و رایزنی با آنها گفت و افزود: برای یک انتخاب شایسته و اصلح از نظر آنها نیز استفاده شده است و اگر کسی نیز مطلبی در این راستا دارد می تواند از طریق دفاتر نمایندگان منتقل کند.

نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان نیز گفت: با توجه به شرایط کشور انتخاب وزرای کارآمد برای تمام وزارتخانه ها از حساسیت ویژه ای برخوردار است و برای برخی از وزراتخانه ها نیز بیشتر؛ لذا تمام سعی نمایندگان به عنوان وکلای مردم در خانه ملت این است که این انتخاب بهترین باشد و آنچه برای نمایندگان مهم است کارآمدی، تخصص، برنامه های آنها، روحیه جهادی و انقلابی و انگیزه یک وزیر برای حل مشکلات کشور است.

انتهای پیام/


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات