پیام تبریک نماینده شیراز و زرقان به مناسبت 17مرداد روز خبرنگار


پیام تبریک نماینده شیراز و زرقان به مناسبت 17مرداد روز خبرنگار

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

*ای بی خبر بکوش که صاحب خبر شوی

تا راهرو نباشی، کی راهبر شوی

 

خبر یعنی آگاهی از حقایق و این آگاهی سرمایه انسان در دنیا و آخرت برای رشد و تعالی و کسب معارف عمیق الهی است.

 

*ای برادر تو همه اندیشه ای

مابقی تو استخوان و ریشه ای

 

با این رویکرد بلند، اهمیت خبر، آگاه کردن انسان ها، معرفت بخشی و رسالت خبری بر ما روشن می شود؛ مسوولیت خطیری که بخش عظیمی از آن بر دوش خبرنگاران و اصحاب رسانه نهاده شده است.

 

اما از نظر حرفه ای در دنیای معاصر، حقیقت این است که امروز با یک چرخش صحیح قلم یا دوربین، می توان منشأ خیر و خوبی، توسعه و پیشرفت و رشد و شکوفایی شد و به همین اندازه با رویکردی ناصواب، مخاطره ها آفرید؛ این تاثیر و تأثر ناشی از نگاه حرفه ای و اخلاقی، اهمیت بالای حرفه خبرنگاری را بیش از پیش به ما گوشزد می کند.

 

بنده معتقدم جامعه بزرگ خبرنگاری ما با وجود انسان های آگاه، شریف و دغدغه مند ،یک ظرفیت بسیار بزرگ جهت پیشرفت کشور محسوب شده و مسوولان و مدیران ما نیز باید از این ظرفیت عظیم جهت تعالی کشور به بهترین شکل ممکن استفاده کنند که در این راستا تعامل هوشمندانه و کارشناسانه با اصحاب رسانه یک اصل مهم و اساسی است.

 

و اما ۱۷مرداد در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران که روز خبرنگار نام گرفته،  فرصتی است برای قدردانی از زحمات خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه.

 

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی عزیز خبرنگار فقید خبرگزاری ایرنا (که به دست دشمنان بشریت و کسانی که از آگاهی انسان ها هراس دارند به فیض شهادت نائل آمد)، این روز را به تمامی خبرنگاران، عکاسان خبری، مدیران مسوول و فعالان این حوزه به ویژه در شهرستان های شیراز و زرقان که در طول یک سال اخیر همواره یاریگر ما بوده اند، تبریک عرض نموده؛ از آنها بابت تمام زحماتشان سپاسگزارم و برای همه این عزیزان آرزوی توفیق روزافزون دارم.

 

ابراهیم عزیزی نماینده مردم شریف شیراز و زرقان و نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات