افزایش بیش از 125درصدی حقوق رزمندگان معسر


نماینده شیراز و زرقان و عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از افزایش بیش از 125درصدی حقوق رزمندگان معسر خبر داد و گفت: این افزایش از فروردین ماه امسال در حقوق آنها اعمال شد.

ابراهیم عزیزی در همین رابطه اظهار داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) مبنی بر توجه خاص  و رسیدگی به امور رزمندگان  دفاع مقدس که بیش از 6  ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل را دارند و از هیچ گونه شغل و یا دریافت  حقوق و امکاناتی بهره مند نشده اند، این افزایش حقوق اعمال شد.

او با اشاره به جزئیات این افزایش حقوق افزود: با حمایت ویژه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی و همکاری و مساعدت دولت ، سازمان برنامه و بودجه و پی گیری های مجدانه  وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، اعتبارات کمک معیشت بگیران صندوق ایثارگران که در سنوات گذشته از سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح کمک معیشت دریافت می کردند و درآمد دیگری ندارند ، افزایش  بیش از 125 % پیدا کرده و در فروردین ماه سال جاری به حساب آنان واریز شد.

به گفته عزیزی این مستمری به بیش از ۶۲ هزار رزمنده عزیز پرداخت شود.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس در عین حال گفت: در سال جاری نیز برای بیش از 36هزار نفر از رزمندگان دیگری که قبلا  در سازمان های نیروهای مسلح تشکیل پرونده داده و در نوبت عضویت در صندوق  ایثارگران سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح بودند، مستمری برقرار می شود.

رییس مجمع نمایندگان استان فارس خاطرنشان کرد: نگاه مجلس تلاش برای ایجاد عدالت در نظام پرداخت هاست و افزایش حقوق رزمندگان معسر نیز در این چهارچوب صورت گرفت.

او افزود: ما نمی توانیم کسانی را که روزی از این آب و خاک دفاع کردند و عضو هیچ دستگاه یا سازمانی نیز نبودند را به حال خود رها می کردیم لذا امسال با نظر مثبت مجلس و همکاری وزارت دفاع، این افزایش حقوق اعمال شد.

انتهای پیام/


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات