واکنش ابراهیم عزیزی به اعتراف آمریکایی ها در مورد برتری نظامی ایران


رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی ها سالهاست تلاش می کنند شبح جنگ را بر ایران حاکم کنند.

ابراهیم عزیزی در مصاحبه با رادیو گفت و گو و در واکنش به اعتراف فرمانده سنتکام که به برتری نبرد هوایی ایران در مقابل آمریکا اعتراف کرده است، اظهار داشت: این اعتراف گرچه دیرهنگام اما به حق است.

او افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی همیشه اذعان داشتیم که آمریکایی ها در نبردهای رودرو هیچ قابلیتی ندارند و بنده به عنوان کسی که تجربه جنگ و حضور در جبهه را داشتم، به این مساله باور دارم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: در کنار پیشرفت های نظامی، برتری ایران اسلامی ناشی از ایمان، اعتقاد و باور به مدیریت جهادی و ولایت پذیری در نیروهای مسلح ما است که همین باورها ما را به قله های پیشرفت و ترقی خواهد رساند.

عزیزی در پاسخ به این پرسش که اگر درگیری در منطقه اتفاق افتد، چه خواهد شد، نیز گفت: آمریکایی ها سالهاست تلاش می کنند شبح جنگ را بر ایران حاکم کنند لذا بیشتر به عنوان یک حربه برای اعمال سیاست های خود از آن استفاده کرده اند.

او تصریح کرد: بنده با اطمینان اعلام می کنم که اگر مصافی نیز صورت گیرد، برد با کسانی است که از ظرفیت بازدارندگی بهره مند باشند که به لطف خدا جمهوری اسلامی ایران بزرگ ترین برگ برنده اش همین است.

رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی افزود: امروز نظام اسلامی توفیقاتی که در صنایع هوایی، دفاعی و موشکی داشته کم نظیر بلکه در مواقعی بی نظیر است و آمریکایی ها با علم به این موضوع، هیچ گاه جرات و جسارت حمله به ایران را ندارند و اگر روزی هم این جرات را کردند، مطمان باشید که برتری با ما خواهد بود.

عزیزی همچنین گفت: امروز شهرهای بزرگ پهبادی، موشکی، سلاح های مدرن و ... ظرفیت های بزرگی را جهت دفاع از امنیت کشور ایجاد کرده و در هر نبردی چه متقارن چه نامتقارن، پیروزی از آن ما است.

لازم به ذکر ست چندی پیش کنت مک کنزی، فرمانده مرکز فرماندهی نیروهای تروریستی آمریکایی در منطقه موسوم به سنتکامدر کنگره آمریکا با اشاره به توان نظامی ایران، آن را مانعی برای برتری کامل (دفاع) هوایی آمریکا در منطقه تلقی کرد.

انتهای پیام/


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات