دستگاههای نظارتی بر عملکرد شهرداری شیراز نظارت جدی تری داشته باشند


رئیس مجمع نمایندگان استان فارس و نماینده شیراز و زرقان در مجلس، با انتقاد شدید از عملکرد شهرداری شیراز، خواستار حضور پررنگ تر دستگاههای نظارتی بر عملکرد این نهاد شد.

ابراهیم عزیزی در همین رابطه اظهار داشت: مدتی است که شاهد اقدامات خلاف شهرداری شیراز در عرصه های مختلف هستیم و علی رغم تذکرات جدی به مسوولان شهرداری، همچنان این اقدامات ادامه دارد.

او افزود: جدا از اقدامات خلاف و بدون توجه به اولویت شهرداری شیراز، پرسش اینجاست که چرا دستگاههای نظارتی این جرائم و تخلفات را رصد نکرده و برخورد لازم را انجام نمی دهند.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز امروز پروژه های فاقد اولویت که موجب تضییع حقوق مردم می شود را در حالی دنبال می کند که کارهای مهم و اولویت دار کلان شهر شیراز همچنان بر زمین مانده است.

عزیزی به نمونه ای از کارهای خلاف مقررات شهرداری شیراز اشاره کرد و گفت: متاسفانه شهرداری تبدیل به محیطی سیاسی شده و به جای کار و خدمت به مردم، تنها پاسخگوی منافع حزبی و جناحی است.

او افزود: تبدیل عضویت وضعیت نیروهایی که دارای گرایش سیاسی خاص هستند واقعا چه معنایی جز گروکشی باندی و جناحی می دهد؟ پاسخ شهردار شیراز به این وضعیت چیست؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: شهرداری در حالی پروژه بی اولویت خیابان ارم را دنبال می کند که در مناطق جنوب شهر شیراز مشکلات فراوانی از نابسامانی ها را مشاهده می کنیم. آیا مردم جنوب شهر شیراز حق حیات و زندگی سالم ندارند؟

عزیزی همچنین به مانع تراشی شهرداری برای اجرای زیرساخت های مخابراتی و ارتباطاتی اشاره کرد و گفت: ما در تهران با تلاش مضاعف و پیگیری بسیار، موافقت وزیر ارتباطات را برای انجام زیرساخت های ارتباطی در کلان شهر شیراز می گیریم آن وقت می بینیم که هر جا می خواهد کاری صورت گیرد، شهرداری به بهانه های مختلف مانع از اجرای آن شده است!

نماینده شیراز و زرقان در مجلس خاطرنشان کرد: این رویکرد شهرداری به هیچ عنوان قابل قبول نیست  و ضرورت دارد دستگاههای نظارتی بر عملکرد شهرداری شیراز نظارت جدی تری داشته باشند.


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات