بسیاری از مشکلات کشور نتیجه غروب مطالبه گری است


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر کادرسازی 50ساله دوم انقلاب اسلامی گفت: بسیاری از مشکلات امروز ما نتیجه غروب روحیه مطالبه گری است.

 

ابراهیم عزیزی در جمع دانشجویان اتحادیه انجمن اسلامی مستقل دانشگاه شیراز که به منظور اردوی آموزشی- تشکیلاتی تحت عنوان ندای جهاد گرد هم آمده بودند، با اشاره به نقش مهم دانشجویان در تمدن سازی اظهار کرد: این رسالت بزرگ انقلاب اسلامی است که باید به آن توجه جدی داشت.

 

او افزود: کادر سازی 50ساله دوم انقلاب اسلامی اصل و اساس گام دوم است که نیازمند یک نگاه جامع، فراگیر، علمی و هوشمندانه می باشد و به نوعی خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی در دل کادر سازی نهفته شده است.

 

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امت واحده از معبر تمدن سازی می گذرد، تصریح کرد: جامعه پردازی یعنی خودسازی و لازمه خودسازی نیز پیشرو بودن است.

 

عزیزی ادامه داد: جوانی که می خواهد اندیشه های بلند انقلاب را دنبال کند اول باید پیشرو باشد چراکه اگر تحولات را خوب رصد نکند، هرگز جامعه پردازی و تمدن سازی رخ نخواهد داد.

 

او با تاکید بر نگاه جامع به مسائل کشور به ویژه انتخابات، افزود: امروز مطالبه گری یکی از ویژگی های جوانی است که می خواهد در عرصه انقلاب نقش آفرین باشد و تا زمانی که روحیه مطالبه گری در بین جوانان حاکم نشود، نمی توان به دولتی کارآمد، شایسته و با شاخصه نگاه معرفتی انقلاب رسید.

 

رئیس مجمع نمایندگان فارس با بیان اینکه بسیاری از مشکلات امروز ما به دلیل غروب روحیه مطالبه گری است، افزود: البته این را هم باید مد نظر داشت که مطالبه گری همراه با اخلاق، منطق و هوشمندی نتیجه خواهد داد.

 

عزیزی همچنین دور اندیشی را از جمله مسائل مهمی دانست که باید در انتخابات مد نظر داشت و افزود: اگر مطالبه گری با دوراندیشی و دوراندیشی با مکتبی بودن و تلاش مبتنی بر ارزش ها ممزوج شود، اتفاقات بزرگی را شاهد خواهیم بود.

 

رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس لازمه حضور مقتدرانه در انتخابات و عرصه های مختلف را بصیرت و آگاهی عنوان کرد و گفت: بسیاری از مشکلات ما به دلیل عدم بصیرت و آگاهی، جریان شناس نبودن، دشمن شناس نبودن و حق و باطل را تشخیص ندادن است.

 

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شناخت از جریان ها را مهم تر از شناخت شخصیت ها دانست و افزود: در عرصه انتخابات شخصیت ها را ملاک قرار دادن صحیح نیست، بلکه شناخت جبهه حق و باطل مهم است تا بتوان به تصمیم صحیح رسید.

 

عزیزی با بیان اینکه نمی توان پرچمدار بود اما دشمن شناس نبود، تاکید کرد: سلطه ناپذیری، ظلم ستیزی و استکبار ستیزی معیارهای جدی برای انتخاب صحیح و حرکت رو به رشد و هوشمندانه است و در این راستا قبل از اینکه به آرایش انتخابات توجه کنیم باید به مبانی انتخابات بپردازیم.

 

رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود نیز گفت: صف بندی های انتخاباتی در مقطعی کاملا هویداست و اینجاست که دانشجویان به عنوان قشر بیدار جامعه باید به عنوان یک پرچمدار عمل کنند.

 

لازم به ذکر است جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان پایان بخش نشست مذکور بود که در تالار حکمت دانشگاه شیراز برگزار شد.


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات