مهم ترین مصوبات کمیسیون تلفیق از زبان رئیس مجمع نمایندگان فارس


عضو کمیسیون تلفیق و نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ضمن برشمردن مهم ترین مصوبات کمیسیون تلفیق گفت: در بودجه 1400توجه جدی به سه مقوله معیشت، سلامت و امنیت مردم شده است.

ابراهیم عزیزی در نشستی خبری در شیراز با اشاره به مهم ترین مصوبات کمیسیون تلفیق در بودجه 1400کل کشور اظهار داشت: کم کردن تکیه بودجه به نفت، توجه به امور زیربنایی، محرومیت زدایی، عادلانه کردن یارانه ها، اولویت به تحصیل و ازدواج جوانان،حذف رانت، کم کردن فاصله طبقاتی و ... از اهم مصوبات کمیسیون تلفیق بر بودجه 1400کل کشور بوده است.

رئیس مجمع نمایندگان فارس خاطرنشان کرد: در کمیسیون تلفیق سعی شد همه اقشار دیده شوند البته این بدان معنا نیست که مشکل همه آنها حل شده باشد اما نهایت تلاش را برای توزیع عادلانه بودجه انجام دادیم.

او با اشاره به جزئیات مصوبات نیز گفت: مصوباتی چون بخشیده شدن جرائم دیرکرد بیمه تامین اجتماعی برای کارفرمایانی که اشتغال خود را حفظ کردند، معافیت مالیاتی برای حقوق های زیر 4میلیون تومان، رایگان شدن انشعابات برای کسانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند، تشکیل صندوق پروژه در بازار بورس و معافیت مالیاتی به منظور تجمیع سرمایه های خرد و ... از جمله مصوبات کمیسیون تلفیق بوده است.

عزیزی همچنین گفت: مصوباتی چون لغو معافیت مالیاتی برای موسسات کنکور نیز از جمله مصوبات کمیسیون تلفیق بود چراکه دلیلی ندارد موسساتی که تراز مالی بالایی دارند از این معافیت بهره ببرند.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای تسهیل ازدواج جوانان نیز مصوب کردیم وام ازدواج 100میلیون تومان شود و ضامن نیز برای گرفتن این وام حذف شود.

عضو کمیسین تلفیق مجلس شورای اسلامی، تصویب افزایش حقوق 25درصدی کارکنان دولت و اعمال مالکیات پلکانی بر آن، لغو ممنوعیت کشت برنج، تعیین سقف پاداش بازنشستگی، مشمول مالیات شدن خام فروشی و... را نیز از مصوبات کمیسیون تلفیق برشمرد و گفت: البته تصویب نهایی این مصوبات در گرو رای مجلس در صحن علنی است که امیدواریم رای مثبت نمایندگان را شاهد باشیم.

عزیزی در ادامه این نشست خبری به پرسش های خبرنگاران نیز پاسخ داد.

او در پاسخ به پرسشی در مورد وضعیت استان فارس در بودجه 1400گفت: در طول این مدت 8ماهه جلسات مکرری با تمام وزرا برگزار شد تا با اولویت مسائل زیربنایی وضعیت استان را ارتقا دهیم؛ جلساتی که شاید کمتر رسانه ای شده و همه این مسائل در بودجه 1400 استان دیده شده است.

این نماینده مجلس در مورد وضعیت پتروشیمی های استان فارس نیز اظهار داشت: ایجاد حلقه واصل میان سرمایه گذار و بخش دولتی از جمله کارهایی بود که ما در مجمع انجام دادیم تا اعتماد بین وزارت نفت و سرمایه گذار ایجاد شود و از این قبل پتروشیمی ها را حرکت دهیم.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس در مورد عزل و نصب مدیران استان نیز گفت: مجمع نمایندگان فارس با هر مدیری که سودای خدمت به مردم را داشته باشد همراه است اما با کسانی که بنای خدمت ندارند عهد اخوت نبسته است.

عزیزی خاطرنشان کرد: برخی مدیران در شان و طراز مردم فارس نیستند و گاهی مشاهده می شود مدیری که 12سال در پستی بوده و ناکارآمدی اش نیز مشهود است، باز هم به دنبال تمدید مدیریت خود است.

او در پاسخ به پرسشی در مورد تحقیق و تفحص از برخی دستگاههای استان نیز گفت: هیچ اشکالی ندارد که همه خود را موظف به پاسخگویی بدانیم البته مطالبه گری به معنای مچ گیری و رفتار غیر منطقی نیست.

این نماینده مجلس تصریح کرد: باید این تابوها را بشکنیم و پرسشگری منطقی را مد نظر قرار دهیم چراکه مطالبه گری منطقی موجب رشد و پیشرفت کشور است.

عزیزی در موردتوجه به امورات فرهنگی شهر شیراز نیز گفت: شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) است و سزاوار توجه بیشتر در عرصه فرهنگی لذا این مسائل را در پیگیری پروژه 57هکتاری و ... دیده ایم.

انتهای پیام/


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات