پیشرفت حقیقی کشور در سایه نگاه محققانه است


«پول فی نفسه اقتدار نمی‌آورد؛ آنچه اقتدار می‌آورد، دانش است: مقام معظم رهبری»

 

نگاه محققانه و پژوهش محور، بی گمان یکی از نیازهای اصلی کشور است؛ نگاهی که نعمت خودکفایی و عدم وابستگی را با خود به همراه دارد.

 

امروز اگر می خواهیم اقتدار و عظمت ملت بزرگ ایران را در جامعه جهانی نشان دهیم، راهی نداریم جز اینکه پژوهش و تحقیق در جامعه به ویژه در محافل دانشگاهی و علمی، به عنوان یک اصل دیده شود.

 

ایران اسلامی با داشتن نخبه های علمی بسیار این قابلیت را دارد که در زمینه پژوهش حرف های بسیاری برای گفتن داشته باشد که در این راستا نقش نهادهای مرتبط همچون وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش،بنیاد نخبگان، سازمان فنی و حرفه ای و... ، جهت یک جهش علمی بزرگ و حمایت از محققان، بسیار اثر گذار است.

 

مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان یک نهاد قانون گذار، می بایست از تمام ظرفیت های خود برای رونق پژوهش و حمایت از پژوهشگران استفاده کند که در این راستا تصویب قوانین راهگشا و کارآمد، می تواند به این امر مهم جامه عمل پوشانده که حتما در دستور کار مجلس یازدهم خواهد بود.

 

محققان و پژوهشگران عزیز ما باید بدانند که در برابر نظام سلطه که هرگز خواهان رشد اندیشه ها و پیشرفت علمی دیگر کشورها نیست، اقتدار و سرافرازی امروز ایران در گروی تلاش و زحمات آنهاست و این مسوولیت بزرگ به آنها سپرده شده تا با خودباوری و توکل برخدا، کشور را به قله های علمی برسانند که خوشبختانه این جهاد علمی با وجود دانشمندان و پژوهشگران با بصیرت و وطن دوست، امروز در ایران عزیز آغاز شده است.

 

شاید یکی از دلایل دشمنی نظام سلطه با ما نیز همین حرکت رو به رشد است چراکه آنها به خوبی می دانند که اقتدار در سایه علم است و هرگز خواهان یک ایران قدرتمند و خودکفا نیستند لذا از هر ترفندی برای عقب نگاه داشتن ملت ما و پاشیدن بذر «ناامیدی» و «خودتحقیری» در جامعه به ویژه در محافل علمی، استفاده خواهند کرد که لازم است به این مکر دشمن واقف بود و اسیر پروپاگاندای رسانه ای آنها در تحقیر ملت ها نشد.

 

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه محققان و پژوهشگران که امروز در جمع ما نیستند اما آثار و خدمات ارزنده آنها باقیست، هفته پژوهش را به پژوهشگران و محققان ارجمند تبریک عرض کرده؛ توفیق روزافزون این عزیزان را در جهاد علمی برای اعتلای ایران اسلامی، از خداوند بزرگ خواهانم.

 

ابراهیم عزیزی رئیس مجمع نمایندگان فارس و نماینده مردم شریف شیراز و زرقان در مجلس  

 


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات