رئیس مجمع نمایندگان فارس خبر داد: حرکت هدفمند مجمع نمایندگان فارس با نیاز سنجی پروژه ها در افق1400


رئیس مجمع نمایندگان استان فارس از تهیه طرحی برای حرکت هدفمند مجمع نمایندگان در نیازسنجی و اولویت بندی پروژه های استان خبر داد.

 

ابراهیم عزیزی در همین رابطه اظهار داشت: بیش از 5هزار پروژه بزرگ و کوچک دارای کد و ردیف بودجه در استان فارس وجود دارد که باید به سامان برسد اما اینکه کدام پروژه باید در اولویت قرار گرفته و با توجه به بودجه تخصیصی به بهره برداری برسد، نیازمند یک نقشه هدفمند، منطقی و هوشمندانه بود.

 

او از عزم نمایندگان استان برای تهیه این نقشه راه خبر داد و گفت: پس از تهیه سندی جامع از پروژه های مختلف استان فارس که به همت جمعی از متخصصان و دلسوزان تهیه شد، اطلاعات این سند در اختیار18 نماینده استان قرار خواهد گرفت تا آنها نیز در 3جدول متفاوت پروژه های مربوط به شهرستان خود را با توجه به اولویت و نیاز منطقه، دسته بندی کرده و به ترتیب در جداول یک، دو و سه با درجه اهمیت درج کنند.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس تاکید کرد: اهمیت این جدول 3گانه از آنجاست که هر نماینده می داند در تخصیص بودجه 1400کل کشور، کدام پروژه ها با توجه به نیاز مردم و شهرستان در اولویت است و همین موضوع تلاش نمایندگان برای به سرانجام رساندن پروژه ها را هدفمند می کند و طبیعتا پروژه های مورد نیاز سریع تر به بهره برداری خواهد رسید.

 

عزیزی با اشاره به همدلی و تعامل بی نظیر 18نماینده استان فارس در تحقق اهداف بلند و زیربنایی خاطرنشان کرد: به فضل خدای متعال امروز این همدلی انگیزه ای برای حرکت های بزرگ در جهت رشد و توسعه استان فارس شده که جا دارد از تک تک نمایندگان به دلیل نگاه علمی، خردمندانه و هوشمندانه آنها به مسائل استان و کشور، تقدیر کرد.

 

لازم به ذکر است بیش از 5هزار پروژه در سراسر استان فارس با پیشرفت فیزیکی صفر تا 90درصد وجود دارد که برخی سالهاست راکد مانده و نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و قدرتمند برای تکمیل آنهاست.

 

برنامه جدید و ابتکاری مجمع نمایندگان استان فارس برای تکمیل پروژه ها و تقسیم آنها به 3اولویت درجه یک، دو و سه می تواند تا حد زیادی گره گشای روند تکمیل پروژه های مذکور باشد چراکه هر نماینده با آگاهی و اطلاعات دقیق از پروژه های شهرستان خود، می تواند پیگیر تامین منابع مالی آن در بودجه سال 1400کل کشور باشد.

 

این اقدام  می تواند الگویی برای سایر نقاط کشور نیز قلمداد شود.

 

انتهای پیام/

 


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات