رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در جمع مردم داریون: ارتقای داریون به بخش در دستور کار است/ عزم مجلس یازدهم برای حل مشکلات مردم با تکیه بر توان داخلرئیس مجمع نمایندگان استان فارس با تاکید بر حل مشکلات دهستان داریون و تلاش برای ارتقای این دهستان به بخش گفت: اگر بدسلیقگی و تک روی ها کنار رود، شاهد حل خیلی از مشکلات کشور خواهیم بود.

ابراهیم عزیزی در نشستی که با حضور امام جمعه، اعضای شورای شهر و دهیاران دهستان داریون برگزار شد، اظهار داشت: آرمان گرایی، مردم گرایی تلاش در جهت تحقق اهداف زیر بنایی، حرکت بر مبنای افق و برنامه، تلاش برای رسیدن به عدالت را هم مردم انتظار دارند و هم مجلس یازدهم خود را موظف بدان می داند.

او گفت: در نظام اسلامی که مردم محوری مد نظر است، لذا نقاط کم برخوردار مورد توجه بیشتر بوده و این مهم باید در قوانین ظهور و بروز پیدا کند اما نیاز به حرکت بر اساس یک اولویت بندی است.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس با انتقاد از سیاست اقتصاد تک محصولی و تاکید بر اقتصاد مقاومتی برای حل مشکلات کشور گفت: اقتصاد مقاومتی نسخه بی بدیل و شفا بخش کشور ماست یعنی «درون زا، برون نگر و بهره مند از فرصت های بی شمار جغرافیای ایران اسلامی که بی نظیر است.

عزیزی با اشاره به قابلیت های نهفته، ثروت فراوان و نعمات طبیعی در ایران گفت: اگر فقط از معدن کشور خوب استفاده کنیم، می توانیم شیرهای نفت را را تا ابد ببندیم یا صنایع تبدیلی که ثروت نهفته همین ها است.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس با بیان اینکه اگر بدسلیقگی ها و تک روی ها کنار می رفت، امروز شاهد خیلی از مشکلات معیشتی نبودیم، افزود: مجلس یازدهم اراده کرده تا این بدسلیقگی ها را کنار زند و از طرفی امید داریم دولت نیز در یک سال باقی مانده به وظایف خود بهتر عمل کند.

او افزود: راهبرد مجلس پیگیری مصوبات با بهره گیری از ظرفیت های بی نظیر داخلی است.

عزیزی با اشاره به سوء استفاده دلالان و رانت خواران از کالاهای مصرفی و تبدیل آن به فرصت تجاری همچون مسکن نیز گفت: مجلس قانون مالیات بر خانه های خالی را تصویب کرد تا جلوی این سوء استفاده را بگیرد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: ما امروز حدود 3میلیون خانه خالی در کشور داریم و مسکن به دلیل دلالی و واسطه گری عده ای،تبدیل به یک فرصت تجاری و کسب درآمد شده، درصورتی که مسکن و خودرو مصرفی بوده و باید دید چه کسانی از این ثروت های بادآورده سوءاستفاده کردند که اگر قانون مالیات بر معاملات مکرر را دولت اجرا کند، مشکل تا حدود بسیاری حل می شود.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس همچنین گفت: ما مشکل کمبود نداریم بلکه مشکل احتکار و سوء استفاده داریم لذا مجلس یازدهم با علم به این موضوعات،  روی منافع ملی ایستاده است.

عزیزی با اشاره به مخالفت مجلس با فروش نفت با اوراق سلف به مردم توسط دولت به صورت آینده فروشی نیز گفت: مجلس یازدهم اینجا نیز  فرمول دولت را قبول نکرد چراکه باز هم بر روی منافع مردم ایستادگی کرد.

رئیس مجمع نمایندگان فارس با بیان اینکه مجلس یازدهم طرح های بسیاری برای مسائل معیشتی، ساختار روستاها و... دارد، افزود: متاسفانه دولت لایحه ای نمی دهد چراکه اگر این طرح ها با لایحه دولت جلو رود، نتیجه گیری بهتری خواهد داشت.

او با اشاره به اهمیت به سرانجام رسیدن پروژه های بزرگ استان فارس در ایجاد توسعه و اشتغال نیز گفت: در فارس بسیاری از پروژه های محرک و بزرگ همچون بزرگراه شیراز اصفهان و... درگیر مشکلات جزئی بوده و امروز اولویت نمایندگان به حرکت درآوردن این پروژه ها است و اگر این پروژه ها تکمیل شود فارس به حرکت در می آید.

عزیزی با انتقاد از خارج شدن منابع بانکی از استان فارس نیز گفت: قریب به 30درصد منابع بانکی از استان خارج می شود و این یک مشکل جدی است که مجمع نمایندگان با تصویب قوانین و نظارت بر آن در پی حل این مشکلات هستند.

رئیس مجمع نمایندگان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات دهستان داریون، از تلاش برای ارتقای این دهستان به بخش نیز گفت و اظهار داشت: دهستان داریون سزاوار پیشرفت است و برای ارتقای آن حداقل 3بار با وزارت کشور مکاتبه شده است.

او با اشاره به روند کار خود برای حل مشکلات حوزه های انتخابیه نیز بیان کرد: ما در دیدارهای نخست، نشست عمومی و چهره به چهره با مردم و مسوولان خواهیم داشت و در نشست دوم، با حضور مسوولان استان مشکلات را تفکیک می کنیم تا با حضور نمایندگان منطقه، تصمیمات لازم اتخاذ شود.

عزیزی تاکید کرد: هدف ما از سفر به دهستان ها و مناطق حل مشکلات است چراکه نمی خواهیم مشکلات تنها به وعده منتهی شود و در مورد دهستان داریون نیز به فضل خدا همین رویه را دنبال خواهیم کرد.

انتهای پیام/


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات