موافقت وزارت صمت با ایفای سهم ۳۰درصدی در پروژه خط انتقال آب از خلیج فارس


نماینده شیراز و زرقان خبر داد:
 
موافقت وزارت صمت با ایفای سهم ۳۰درصدی در پروژه خط انتقال آب از خلیج فارس 
 
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی از موافقت وزیر صمت با ایفای سهم ۳۰درصدی این وزارتخانه در پروژه خط انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس خبر داد.
 
ابراهیم عزیزی با اشاره به نشست مشترک مجلس و دولت و دیدار با وزیر صمت در این جلسه اظهارداشت: دکتر فاطمی امین در این دیدار با ایفای سهم ۳۰درصدی وزارتخانه صمت در پروژه خط انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس موافقت کرد و بدین ترتیب پروژه وارد فاز جدیدی از اجرا شد.
 
عزیزی خاطرنشان کرد: سهم ۳۰درصدی وزارت صمت در این پروژه می تواند در تکمیل آن نقشی بسیار موثر ایفا کند.
 
نایب‌رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: به همین منظور در روزهای آتی جهت عقد قرارداد و نهایی کردن سهم مذکور نشستی را با وزیر در تهران خواهیم داشت تا جزئیات آن مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
 
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در عین حال اظهار داشت: هم اکنون پروژه خط انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس توسط شرکت فرا آب رسان سرزمین در حال انجام است و مرحله به مرحله کار به پیش می رود.
 
لازم به ذکر است پروژه خط انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس با مشارکت بخش خصوصی در تیرماه ۱۴۰۰کلید خورد و لوله گذاری و ایجاد تأسیسات آب شیرین کن این خط هم اکنون در حال انجام است.
 
این پروژه طبق آخرین مجوزات صادر شده توسط وزارت نیرو،  ۴۰۰میلیون متر مکعب تخصیص دارد که با تکمیل آن و با این حجم آب، نیاز آبی استان فارس تا حد زیادی برطرف خواهد شد.
 
با توجه به مشارکت جدی بخش خصوصی در پروژه خط انتقال آب ، بخش خصوصی استان فارس شامل سرمایه گذاران، صاحبان صنایع و کارخانه ها در صورت تمایل می توانند در این پروژه مشارکت داشته باشند و در نهایت از عواید آن نیز بهره مند شوند.
 
هم اکنون هر ماه جلسات شورای راهبردی آب استان فارس به منظور بررسی و رصد پروژه به صورت منظم به ریاست مهندس رضازاده استاندار اسبق فارس، مدیران حوزه آب استان و عوامل پروژه برگزار می شود.

نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات