خبرهای خوب ابراهیم عزیزی برای صدرا


خبرهای خوب ابراهیم عزیزی برای صدرا:

پیش بینی استقرار ناحیه مستقل آموزش و پرورش صدرا پیش از سال تحصیلی جدید

 

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین اقدامات صورت گرفته برای شهر جدید صدرا، از استقرار ناحیه مستقل آموزش و پرورش در صدرا پیش از سال تحصیلی جدید خبر داد.

 

ابراهیم عزیزی در حاشیه نماز جمعه شهر صدرا در سخنانی اظهار داشت: تمام موافقت های ایجاد ناحیه مستقل آموزش و پرورش در شهر صدرا گرفته شده و پیش بینی می شود به فضل الهی این ناحیه تا پیش از سال تحصیلی جدید در این شهر مستقر شود.

 

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال بیان کرد: در موضوع تامین آب صدرا نیز در آینده نزدیک انتقال آب از خط دوم سد درودزن به شیراز و صدرا به اتمام خواهد رسید و با این کار شبکه آب و فاضلاب غرب صدرا نیز کامل می شود که با این اقدام یکی از نیازهای جدی صدرا مرتفع خواهد شد.

 

عزیزی در مورد راههای دسترسی صدرا نیز گفت: توافقات و اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته که با تامین منابع در صدد هستیم به زودی همه راههای دسترسی تکمیل گردد.

 

او در خصوص مدیریت و تقسیمات سیاسی شهر صدرا نیز گفت: با توجه به پیگیری های صورت گرفته، به دنبال این هستیم که صدرا یک شهرستان مستقل باشد لذا پیشنهادی را به وزارت کشور داده ایم که شهری چون صدرا با 200هزار نفر جمعیت جدا از قوانین دیگر تقسیمات کشوری، مشمول این قانون شود.

 

عزیزی به عنوان عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه کشور همچنین گفت: در برنامه هفتم توسعه کشور موضوع شهرستان شدن شهری چون صدرا حتما در قالب کلی دیده خواهد شد تا مشکلی برای ارتقای این نمونه از شهرستان ها وجود نداشته باشد.

 

نماینده شیراز و زرقان بر هماهنگی دستگاهها برای ایجاد زیرساخت ها در صدرا تاکید کرد و گفت: تمام تلاش خود را باید بر ایجاد زیرساخت ها در عرصه های مختلف در صدرا متمرکز کنیم.

 

او در ادامه  به گزارشی از اقدامات انجام شده در خط انتقال آب از خلیج فارس به فارس، آزادراه شیراز بوشهر که دولت 30درصد ایجاد آن را قبول کرده است، انتقال خط فراورده های نفتی و.... نیز اشاره کرد.

 


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات