رییس جمهور عملکرد استانداران را ارزیابی کند


نماینده شیراز و زرقان:

 

رییس جمهور عملکرد استانداران را ارزیابی کند

 

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی خواستار ارزیابی عملکرد استانداران و مدیران ملی و استانی از سوی رییس جمهور شد و گفت: باید مشخص شود سیاست های دولت خدمتگزار سیزدهم تا چه حد در استان ها محقق شده است.

ابراهیم عزیزی در نطق روز یکشنبه خود در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از تلاش های رییس جمهور برای تحقق دولتی مردمی اظهار داشت: جا دارد از این تلاش های دلسوزانه تقدیر و تشکر کرد اما باید با اعزام هیات های ارزیابی عملکرد به استان ها ببینیم که آیا استانداران محترم نیز توانسته اند سیاست های دولت را محقق کنند؟

او افزود: هیات های ارزیابی باید بررسی کنند که در استان ها مدیران عالی دولت تا چه اندازه به دیدگاههای رییس جمهور اعتقاد داشته و اعتماد کرده و میزان عملکرد آنها در راستای این دیدگاهها چگونه بوده است.

نایب‌رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید ارزیابی کرد با نوع مدیریت ها در استان ها تا چه حد امید و امیدواری نسبت به حل مسایل و مشکلات کشور در مردم  تجلی یافته است.

او با انتقاد از برخی ناکارآمدی ها در استان فارس نیز گفت: چرا در سالی که در تهیه محصول استراتژیک گندم کمبود داریم، از رها سازی آب در زمین های کشاورزی شهرستان زرقان جلوگیری می شود و موجبات نابودی هکتارها محصول را فراهم می کنند؟

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: از هیات های نظارت و ارزیابی بر عملکرد مدیران انتظار داریم که ببینند تا چه میزان مصوبات سفر رییس جمهور به استان فارس محقق شده است؟

عزیزی همچنین با طرح این پرسش که چرا نیروهای ولایی و انقلابی در برخی استان ها در حاشیه قرار گرفته اند، گفت: عملکرد ضعیف برخی موجب شده لبخند بر لبان افرادی آورده شود؛ همان افرادی که برای به دست آوردن موقعیت از دست رفته تلاش می کنند.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: امیدوارم که دولت مردمی آیت الله رییسی که منشا خدمات بزرگی بوده، با ارزیابی عملکرد مدیران ملی و استانی زمینه های پیشرفت و توسعه را بیش از پیش فراهم نماید.

عزیزی در ابتدای نطق خود نیز به تلاش های دشمن در راستای پشیمان سازی از گذشته، آشفته سازی حال و ناامیدی از آینده اشاره کرد و گفت: آنها با کمک پیاده نظام های خود این سیاست ها را دنبال می کنند.

او با بیان اینکه باید از امور سطحی پرهیز کرد، افزود: باید با نگاهی جامع به تحولات ملی و منطقه ای مسایل را رصد کنیم و از نگاه‌های سطحی پرهیز نماییم.

انتهای پیام/


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات