نامه وزیر به معاون رئیس جمهور جهت تسریع در تکمیل آزادراه شیراز- اصفهان


نماینده شیراز و زرقان خبر داد:

نامه وزیر به معاون رئیس جمهور جهت تسریع در تکمیل آزادراه شیراز- اصفهان

 

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی از نامه وزیر راه و شهرسازی به دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور جهت تکمیل آزادراه شیراز اصفهان خبر داد.

 

ابراهیم عزیزی در این رابطه و با اشاره به آخرین وضعیت آزادراه شیراز اصفهان اظهار داشت: 6قطعه آزادراه شیراز اصفهان به طول 210 کیلومتر و به عنوان یکی از مهم ترین آزادراه های در دست احداث کشور با مشارکت وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع احداث شده که برای تکمیل این قطعات و قطعات 7و 8 آن نیازمند  نقدینگی است.

 

او با بیان اینکه طول کل آزادراه 234کیلیومتر می باشد، افزود: بنا به اظهارات وزیر راه و شهرسازی، لایه اول روسازی آسفالت 6قطعه نخست کاملا اجرا شده و برای تکمیل و بهره برداری قطعات مذکور و اجرای لایه دوم آسفالت و نصب تجهیزات و علائم ایمنی نیازمند تزریق نقدینگی به مبلغ 20هزار میلیارد ریال است.

 

رئیس فراکسیون جنوب کشور مجلس شورای اسلامی در مورد قطعات 7و 8 آزادراه نیز گفت: این قطعات به طول 24کیلومتر با مشارکت 30درصدی وزارت دفاع و 70درصدی وزارت راه با برآورد 20هزار میلیارد ریال در دست اقدام است که عملیات اجرایی در قطعه 7 آن 45 درصد پیشرفت داشته است.

 

عزیزی در عین حال با اشاره به پیگیری نمایندگان شیراز و زرقان برای تکمیل سریع تر این آزادراه خاطرنشان کرد: با پیگیری به عمل آمده، نامه ای از سوی وزیر راه و شهرسازی به دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور ارسال شده است تا با تخصیص سهم طرفین مشارکت، اقدام لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه برای جذب اعتبار انجام شود.

 

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی  افزود: برای تکمیل قطعات 7و 8آزادراه شیراز اصفهان نیاز به 20هزار میلیارد ریال اعتبار است که سهم وزارت دفاع 6و سهم وزارت راه 14هزار میلیارد ریال می باشد.

 

انتهای پیام/


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات